Specjalistyczne badania wykonywane w klinice weterynaryjnej

Opieka nad zwierzęciem to szereg obowiązków, o których dopełnieniu należy pamiętać. Przede wszystkim konieczne jest zadbanie o jego zdrowie, a w przypadku niepokojących objawów należy odwiedzić renomowaną klinikę weterynaryjną. Może ona przeprowadzić specjalistyczne badania, dzięki którym uda się zlokalizować źródło problemu ze zdrowiem pupila i zastosować optymalne metody leczenia.

Niezbędna endoskopia

Badanie endoskopowe to jedna z najlepszych metod na profesjonalne i przede wszystkim niemalże bezinwazyjne przeprowadzenie oględzin stanu faktycznego konkretnego odcinka ciała zwierzęcia. Dzięki endoskopii możliwe jest pobranie przez weterynarza próbek, które następnie wykorzystywane są w badaniach histopatologicznych, cytopatologicznych czy mikrobiologicznych. Wszelkie zmiany są w ten sposób szybko wykrywane i określane, co pozwala dopasować odpowiednie metody leczenia. Endoskopia jest także odpowiednią metodą stosowaną przez weterynarzy do usunięcia ciał obcych znajdujących się np. w żołądku zwierzęcia.

Badanie endoskopowe może dotyczyć jednak nie tylko tego narządu, ale także kanału słuchowego, gardła, tchawicy, jam nosowych czy przełyku. Należy jednak pamiętać, że jego realizacją zajmą się wyłącznie renomowane placówki, takie jak np. klinika weterynaryjna Popławscy. Wykwalifikowany weterynarz wykona endoskopię w sposób bezpieczny dla zwierzęcia i z powodzeniem pobierze próbkę do badań czy usunie problematyczne ciało obce. Jakie jeszcze badania wykonują specjalistyczne kliniki weterynaryjne?

Kompleksowe usługi

Oprócz endoskopii do zdiagnozowania poszczególnych problemów ze zdrowiem zwierzęcia niezbędne jest wykonanie także kolonoskopii. Skomplikowane badanie przeprowadzi specjalista z dobrej kliniki weterynaryjnej, który będzie w stanie zająć się także wykonaniem wspomnianego już badania cytopatologicznego i histopatologicznego. Oprócz nich nierzadko konieczne jest dokładne zbadanie mazi stawowej lub profesjonalne przeprowadzenie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Odpowiednie zaplecze techniczne umożliwia nowoczesnym klinikom weterynaryjnym realizację tego typu badań neurologicznych.

Problemy neurologiczne są często spotykane u zwierząt – w przypadku występowania objawów niezbędna jest specjalistyczna diagnostyka. Nowoczesne technologie dają możliwość przeprowadzenia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. W renomowanych klinikach weterynaryjnych oferujących kompleksowe usługi w zakresie przeprowadzanych badań specjalistycznych wykorzystuje się również elektromiografię i elektroneurografię. Dzięki odpowiednio wykonanym badaniom tego typu można zastosować skuteczne terapie m.in. w przypadku występowania stanów padaczkowych, nagłych stanów neurologicznych czy ataków gromadnych.

Recent Posts

Zostaw komentarz

osiemnaście − 14 =