Przychodzi pies do weterynarza w Łowiczu

Każdy z nas w ciągu roku odbywa chociaż jedną wizytę lekarską, mowa tutaj również o wizytach w gabinetach stomatologicznych. Warto zatem pamiętać, że nasi czworonożni przyjaciele – i nie tylko czworonożni – również wymagają stałej opieki zdrowotnej. Tak jak ludzie zwierzęta chorują, a różnego rodzaju dolegliwości sprawiają im wiele cierpienia. Nie pozwól na to!

Gdzie udać się z naszym psim przyjacielem?

Gabinetów weterynaryjnych lub tak zwanych lecznic dla zwierząt jest w Polsce bardzo dużo. Nie każde jednak działają w ramach zasady: diagnozuj przyczynę i lecz! Część z nich zajmuje się załagodzeniem objawów, które znikają na jakiś czas i wracają ze zdwojoną siłą, narażając zwierzę na ból, utratę zdrowia, a w najgorszym przypadku na śmierć. Przy wyborze weterynarza nie zastanawiaj się, zatem czy jest on tańszy, czy droższy od tego w sąsiedztwie. Ale dowiedz się, jakie praktyki i jaki sprzęt posiada dana lecznica. Te, które wykonują wszystkie podstawowe i specjalistyczne badania oraz zajmujące się poznaniem przyczyny schorzeń, są godne Twojej uwagi. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a także pieniądze na niepotrzebne leki. Wybierając gabinet weterynaryjny, porównaj ofertę z lecznicą Przychodnia weterynaryjna Popławscy s.c., a następnie poszukaj podobnej przychodni weterynaryjnej w swoim regionie!

Profilaktyka ratuje życie

Zwierzęta zapadają na różnego typu choroby, podobnie jak ludzie. Ich układ odpornościowy narażony jest na znaczny spadek, zwłaszcza w okresach przesilenia wiosennego i jesiennego. Są również bardziej narażone na wielorakie infekcje, co ma związek z obwąchiwaniem i lizaniem różnych powierzchni pokrytych szkodliwymi bakteriami. To często występujący problem w przypadku psów oraz wyprowadzanych/wypuszczanych na powietrze kotów. Warto dodać, że obwąchiwanie butów właścicieli również ma negatywny wpływ na zdrowie pupilów. Z tego względu należy raz w roku przeprowadzić profilaktyczną wizytę ogólną. Nie należy mylić takiej wizyty – gdzie przeprowadzamy badanie ogólne stanu zdrowia – z corocznym szczepieniem. Wskazane jest też wykonanie badań krwi, moczu, kału zwłaszcza u zwierząt powyżej 7 roku życia. W razie potrzeby wykonuje się badania obrazowe RTG, USG jamy brzusznej, echo serca czy EKG.

Leczenie zwierząt

Kiedy nasze pies jest chory, cierpi w taki sam sposób jak w sytuacjach, kiedy różne dolegliwości dotykają nas samych – niektórzy właściciele zapominają, że zwierzę jest to organizm żywy, posiadający uczucia! Gabinety weterynaryjne zajmujące się diagnozowaniem chorób zwierząt przestrzegają przed niewielką świadomością zdrowotną dotyczącą psów, jak i innych pupilów. Psy tak jak ludzie zapadają na ciężkie choroby, ale na szczęście lecznice dla zwierząt wykonują szereg zabiegów, zwalczających schorzenia. Leczenie nie polega tylko na aplikowaniu odpowiednich leków. Weterynarze oferują zabiegi i operacje chirurgii miękkiej, a także onkologicznej i ortopedycznej. Można, zatem wywnioskować, że ile chorób zwierząt tyle metod na ich zwalczenie! Wszystko dla ratowania mniejszych przyjaciół.

Inne usługi weterynaryjne

Oferta najlepszych przychodni przewiduje również inne usługi weterynaryjne: zabiegi rehabilitacyjne, elektroterapia, magnetoterapia, jonoforeza, fizykoterapia – tu najlepsza jest bieżnia wodna. Do wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się zaś, takie usługi kosmetyczne jak strzyżenie, trymowanie, kąpiele pielęgnacyjne lub lecznicze. Wielką wygodą dla właścicieli jest też istniejąca przy przychodni samoobsługowa myjnia dla psów. W lecznicy otrzymamy też potrzebne zaświadczenie o stanie zdrowia zwierzaka, a także mamy możliwość wyrobienia paszportu czy zachipowania pupila, co jest niezbędne do podróży za granicę.

Recent Posts

Zostaw komentarz

dwa × 2 =