Opieka weterynaryjna w Łowiczu dla twojego psa

Niezależnie czy to mały gabinet, czy klinika weterynaryjna, pracujący w niej personel powinien przede wszystkim lubić zwierzęta i mieć do nich podejście. Wizyty u weterynarza są dla zwierzaków bardzo stresujące, a czasami wręcz traumatyczne. Jednak jeśli masz zwierzę, np. psa, i zależy ci na jego dobrym zdrowiu, odwiedziny w lecznicy są nieuniknione. Dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie pupilowi maksymalnego komfortu i poczucia, że nikt nie chce mu zrobić krzywdy.

 

Na co można liczyć w gabinecie weterynaryjnym w Łowiczu?

 

Gabinecie Weterynaryjnym z Łowicza zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy do swojej pracy podchodzą z zaangażowaniem i pasją. Nieustannie się dokształcają biorąc udział w wielu konferencjach, szkoleniach oraz warsztatach. Pieczę na d wszystkim trzyma lek. wet. Anna Duszek-Wiechowska. Weterynarzom zależy, by zwierzęta, zarówno domowe, jak też gospodarskie, które do nich trafiają, były pod ich opieką przez całe swoje życie. Przeprowadzą kompleksowe badania: diagnostyczne, mikrobiologiczne, parazytologiczne (na obecność pasożytów), EKG, RTG i USG. Usługi weterynaryjne obejmują także inseminację zwierząt gospodarskich, sterylizację i kastrację. Może tu również zaczipowaćswojego ulubieńca – szczególnie, jeśli ma naturę uciekiniera. Dobrze zrobić to jak najwcześniej.

 

Jak się przygotować na pierwszą wizytę u weterynarza w Łowiczu?

 

Idąc ze szczeniakiem na pierwszą wizytę pamiętaj, by się do tego odpowiednio przygotować. Musisz zdać sobie sprawę, że mały pies nie jest nieświadomym zwierzęciem. Tak samo, jeśli nie bardziej, jak dorosły osobnik odczuwa stres, strach i niepokój. Zawsze miej ze sobą jakiś smakołyk. Obroża, szelki, smycz i kaganiec są obowiązkowe podczas wizyty u weterynarza. Szczeniak musi się do nich przyzwyczaić, by podczas badania nie było problemu z ich założeniem. Nie karć psiaka, gdy coś zbroi. Najprawdopodobniej boi się i robi to raczej pod wpływem emocji i przebywania w nieznanym miejscu. Daj weterynarzowi robić swoje. Maluch musi zostać dokładnie zbadany. Weterynarz w łowiczu wykona wszelkie niezbędne szczepienia, sprawdzi łapy, uszy, oczy i uzębienie. Nie możesz zapomnieć, by przed szczepieniem odrobaczyć swojego małego przyjaciela.

 

Pamiętaj, by zabierać swojego psa do weterynarza regularnie. To pozwoli zwierzakowi przyzwyczaić się do lekarza i gabinetu. Dzięki tym wizytom również weterynarz przyzwyczai się do twojego pupila, pozna lepiej go i jego potrzeby. Bardzo ważne jest, by co roku zaczepić go przeciw wściekliźnie oraz wszystkim chorobom zakaźnym. Musisz mieć na uwadze, iż zwierzęta stresują się bardziej w przepełnionych pomieszczeniach i mogą stać się agresywne. By tego uniknąć dobrze jest pójść do lekarza o określonej wcześniej porze.

Recent Posts

Zostaw komentarz

1 × 2 =